Szklarska Poręba góry

Szklarska Poręba


Szklarska Poręba - serce Karkonoszy


Szklarska Poręba to zielona mieścina urlopowa, ulokowana w regionie dolnośląskim. Leży u podnóża Śnieżnych Kotłów, która rok w rok przyciąga ponad 1,5 mln. łowców widoków. To miasto doceniają także goście z zagranicy. Najcenniejszą cechą jest górska okolica.  Trasy w lesie, trasy górskie i liczna ilość pomysłów na to, co robić podczas zimy i w słonecznym okresie. 
Powyższe tworzy, że miasto pod Szrenicą jest jednym z najczęściej wizytowanych miejscowości w górach Karkonosze.
Szklarska Poręba to też raj maratończyków. Szklarska Droga pod Reglami ceniona jest przez lekkoatletów, posiadając swój specyficzny mikroklimat i delikatne (jak na góry) pagórki. Nabywają wprawy tutaj długodystansowcy, szybkościowcy, lecz też inni fit-freaki którzy pragną poprawić swoje osiągi.


To zobacz w Szklarskiej PorębieSzklarska Poręba to lokalizacja gwarantująca wędrowcom masę odczuć. Tutaj poznasz oszałamiające wodospady jak np. Szklarki i Kamieńczyka. Schroniska górskie np. schronisko na Hali Szrenickiej, Schronisko na Szrenicy i Pod Łabskim Szczytem przyjmą strudzonych wędrowców. Szlaki piesze zachęcają do wędrówki. Dużą renomą cieszy się szlak oznaczony na czerwono na szczyt Szrenica o wysokości 1362 metry. Poruszając się dalej dotrzesz do stacji RTV i Śnieżnych Kotłów - dwa polodowcowe wgłębienia ulokowane pomiędzy Łabskim Szczytem i Wielkim Szyszakiem. Na Szrenicę podjedziesz kolejką, jeżeli chcesz.
Najmłodsi chętnie wypróbują “Park Linowy Trollandia” i wystawy klocków. 
Gdy ziemię pokryje śnieg do dyspozycji miłośników sportów zimowych są wyciągi, ścieżki o zróżnicowanej trudności oraz miejsca z wypożyczeniem sprzętu. Osobliwością jest, że Karkonoski Park Narodowy jako wyjątkowy pozwala na wędrówkę z pupilem.

Noclegi w Szklarskiej Porębie


Szklarska Poręba to miejscowość turystyczna więc baza obiektów noclegowych (https://noclegi.net.pl/szklarska-poreba ) jest naprawdę duża. Szeroka oferta hoteli, pensjonatów i pokoi gościnnych pozwala znaleźć zakwaterowanie na każdą kieszeń. Wiele z nich oferuje przepiękne widoki na Karkonosze. Gospodarze dwoją się i troją by umilić swoim gościom pobyt. To wszystko sprawia, że wypoczynek w Szklarskiej Porębie będzie zawsze udany.

© Berga-SKI
Wykonanie:
NFHotel